Rend=stabil (állandósult) információmintázat, ami az adott időtérrel kompatibilis.
T-Rend= egy adott téridőre (megnyilvánulásra) jellemző domináns információmintázat.
A megnyilvánulás – a vizsgálat tárgya- egy jelenség (emberi vagy természeti).
A jelenség egy időtartományban értelmezhető lineárisan, azaz van egy időbeli hossza, és egy térbeli kiterjedése. Ez adja az érzékelhetőségét. Ezt a két jellemzőjét (hosszúság+kiterjedés) téridőnek hívjuk. Ez az, ahol és ahogyan a jelenség lenyomatot képez, láthatóvá válik.
A téridőben zajló jelenség egy történet, ami elemekből, részekből áll. A történet minden eleme jellemző a történetre, amihez tartozik. Ha egy jelenséget elemzünk, ezeket az elemeit vizsgáljuk, es rakjuk össze, mint egy puzzle darabkáit, hogy egy “ nagyobb képet” kapjunk.
Az adott téridő jellemző az adott jelenségre, történetre, azaz egy meghatározott idő-hosszúság és tér- kiterjedés áll a rendelkezésére, amiben/amivel optimálisan megnyilvánulhat.
Egy történet belső Rendjét a saját bekódolt információ-mátrixa adja. A Trend pedig ennek az információmátrixnak az időbeli megnyilvánulása. Egy saját mintázat tartozik minden jelenségtípushoz, ami a Trendjében megnyilvánul.
A Trend egy valahonnan valahová tartó folyamat (kibomlás), ami ismétlődő részekből, elemekből áll össze. Ez az ismétlődés egy “bevésődést” hoz létre, ami minden Trend sajátja. Ugyanannak a mintának egy adott ideig történő ismétlése (szokás) erősíti fel a jelenséget.
Egy jelenség Trendje – az élettörténete és a domináns mintázata, ami a lényegét adja.
Ez utóbbi a magja, a Rendje, (belső kódja, információ-mátrixa) ami pedig az élettörténetét is meg fogja határozni.
A Trend (a történet, kimenetel) megjósolható, ha ismerjük a Rendet, azaz a belső információ-mintázatot.
Minden markánsan elkülönülő jelenség egy saját időhullámon utazik, így az alapvetően közös érzékelési mezőben (téridőben) egy saját frekvenciájú részt hoz létre a saját megnyilvánulásához, és azt foglalja el.(saját időtér).
Vannak egymáshoz közel álló, és egymás számára átjárható, kapcsolódó – kompatibilis – időterek, és nem vegyülő, inkompatibilis időterek.
A jelenségek kapcsolódása az időtér-frekvenciájuk függvénye, vagyis az alapvető információ-mintázatuk dönti el, hogyan hatnak egymásra.
Az “emberi jelenségek” a másodlagos valóság részei.
Ezek kapcsolati hálója pedig maga a harmadlagos valóság szintje.
Mivel ezek az emberből származnak (származtatott valóság), az információforrásuk az ember. Pontosabban az emberi gondolkodási mechanizmus, mint jelenségteremtő, és annak forrása, a gondolat-genetikai scriptek, azaz az Elme Forgatókönyve.
Egy ember saját életének története is egy meghatározott belső mintázat (rend) szerint kibomló jelenség-folyamat, (trend) a maga téridő-tartományában.
Egy párkapcsolat egy olyan jelenség, melynek saját mintázata (rendje) és rá jellemző térideje, és kibomlása (trendje) van. Az a Forgatókönyv (információ-séma-mátrix), ami vezérli, a két résztvevő saját Elme-Forgatókönyvében szerepel. De nem mint “a kapcsolat mintája”, hanem mint az adott egyén szerepmintája a kapcsolaton belül. A vezérlőkód mindkét félnél az Á-A-M szerep, amit genetikai kódként, örökségként hordoz, és ami a kibomlásához egy másik neki megfelelő pólusú szereplővel való találkozást feltételez, hogy a kapcsolat létrejöjjön.
Amikor az adott szerep aktiválódik az egyén génkészletében, a Forgatókönyv ezen fejezete zöld lámpát kap, és megindul a jelenségként kibomlás, időteret kap a kapcsolat – lekódolódik az információ a lineáris síkra, ahol a téridő közös tartományában létrejön a találkozás és a kapcsolat.
Eddig ez sorsszerűnek tűnik.
Azonban a megnyilvánult jelenségből visszaolvasható a vezérlő információ-séma, ami azt jelenti, hogy a “sors kiismerhető”. A múltbeli Trendből kiolvasható a Rend. Ha pedig megfejtettük a kódot, akkor már változtatásra is lehetőségünk van.
A Trendek kiismerése egy másik előnyt is biztosít.
Azokhoz a jelenségekhez, amiket nem mi hoztunk létre – csupán csatlakozhatunk.
Ezek olyan kollektív jelenségek, amiknek nem ismerjük az eredeti forráskódját. Azonban a Trendjük megvizsgálásából következtethetünk a természetükre, belső motivációjukra. Bármely elemük, részük hordozza az egész jelenség információját, így elég egy részt megvizsgálnunk a diagnózishoz.
De miért is? Hogy eldönthessük, csatlakozunk-e, vagy távol maradunk.