A 3. tudatszinten éppen azt tanuljuk meg, hogy a MUNKA/PÉNZ-ÉLET nem feltételei egymásnak, és nem is zárják ki egymást.
Az Ürességben, a Semmiben nincs hivatalos munkám, és pénzem (elfogyott mindkettő), és mégis élek. Ez egy tapasztalati tény (pedig a régi hitrendszerem szerint már régen nem lehetnék életben:). Megtapasztalom, hogy az élet a munkától/pénztől függetlenül létezik, és állandóan áramlik..olyan, mint a lélegzet, a levegő. Automatikusan fenntartja magát.
Rájövök, hogy az élethez sokkal kevesebb dologra van szükségem, mint gondoltam, és leszokom a pótszerekről.
A NINCStelenség= a VANság, amikor megtapasztalod, hogy bár nincs tartalékod, mégis mindig van elég, amennyi az élethez kell. Ez egy minimumra beállított időszak, mert a létezés önfenntartását, és a függőségektől szabadulást tanuljuk itt meg. A minimum azonban csak mennyiségi csökkenést jelent, sok esetben azonban minőségi javulást hoz. Az „elég” szintjét, az elégedettséget.
Ha leszokom a pénzrabszolgaságról, akkor a „nincs”be nem fogok belehalni. Megértem-tapasztalom, hogy elég LENNI, és ha én elégedetten vagyok, akkor mindig van elég.
Amint ez a tapasztalat gyökeret vert bennünk, az Üresség megtelik a bizalommal, és az örömmel.
Amikor a munka bennünk elválasztódott a kötelezettségtől, a PÉNZTŐL, – és leszoktunk a kényszerképzeteinkről – akkor megjelenhet az a tevékenység, ami örömet okoz, és azért végzem. Ez az a „munka”, amit nem csak a pénzért végzek, és akkor is csinálnám, ha nem fizetnének érte pénzt, mert örömöt okoz, elégedettség-érzést szül, értelmesnek találom, feltölt. Ez sokkal inkább kifejezi azt a teljességet, aki én vagyok.